Wyjaśnij pojęcia kometa gwiazda

Pobierz

Kometa - To ciało niebieskie zbudowane z okruchów skalnych, pokrytych lodem.. Katarzyna.. Kometa - małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej.. Gwiazda - To ciało niebieskie zbudowane z mieszaniny gazów.. Gwiazda - ogromna zazwyczaj rozzarzona kula gazu.. Mają one bardzo wysoką temperaturę, co powodują że świecą.Kometa- małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej Planeta- Ciało niebieskie świecące światłem odbitym od gwiazd Planetoida- to niewielkie ciało niebieskie, obiegające Słońce po orbicie, leżącej między orbitami Marsa i Jowisza.. Polub to zadanie.. Nie świecą własnym światłem.Księżyc - To naturalny satelita Ziemi.. często noszącym znamiona kolizji z innymi podobnymi obiektami.. b)planeta - jest to inaczej nazywana obiektem astronomicznym , okrążającym gwiazdę lub pozostałości gwiezdne , w którego wnętrzu nie zachodzą reakcje termojądrowe.Wyjaśnij pojęcia: gwiazdy, planeta, orbita, planetoida, księżyc, kometa, meteor, meteoryt.Gwiazda - to gazowa kula o bardzo wysokie temperaturze, która dochodzi do milionów stopniów Celsjusza.. Zgłoś nadużycie!. It's a shame we .Kometa - małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej..

planetoida - mniejszy od planety obiekt kometa - śnieżna kula z długim warkoczem.

ksiezyc-to cialo niebieskie pochodzenia naturalnego,obiegajace planete Orbita-tor ciala niebieskiego krazacego wokol innego ciala niebieskiegoWyjaśnij pojęcia: gwiazdy, planeta, orbita, planetoida, księżyc, kometa, meteor, meteoryt.magkul11 A)gwiazda - kuliste ciało niebieskie stanowiące skupisko powiązanej grawitacyjnie materii w stanie plazmy.. Meteoryt- To meteoryty które spadają z nieba na Ziemię.. Satelity - każde ciało niebieskie o względnie małej masie, obiegające inne ciało, o większej masie.. Naturalny satelita (księżyc) - ciało niebieskie pochodzenia naturalnego, obiegające planetę lub planetoidę.Kometa - małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej.Meteoroidy - okruchy skalne (mniejsze od planetoid) poruszające się po orbitach wokół Słońca.Wyjaśnij pojęcia Meteor, kometa, gwiazda, księżyc, planeta, satelita, meteoryt.. Czarna dziura to obszar czasoprzestrzeni, którego, z uwagi na wpływ grawitacji, nic, łącznie ze światłem, nie może opuścić.Czarne dziury o masie gwiazdowej formują się w wyniku zapadania grawitacyjnego bardzo masywnych gwiazd pod koniec ich życia.wyjaśnij pojęcia: -gwiazda -planeta -planetoida -kometa -meteor z góry dzięki wyjaśnij pojęcia: -gwiazda -planeta -planetoida -kometa -meteor z góry dziękiKometa - małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym Meteoryt - pozostałość drobnego skalnego ciała niebieskiego Satelita − każde ciało niebieskie o względnie małej masie, obiegające inne ciało, o większej masie.Kometa - małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej..

Naturalny ...Wyjaśnij pojęcia Meteor, kometa, gwiazda, księżyc, planeta, satelita, meteoryt.

Planeta - są one znacznie mniejsze i chłodniejsze od gwiazd, wokół których krążą.. Kometa - małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej.. Meteor - To metaliczne lub skalne bryły lodu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt