Opowiadanie twórcze na temat baśni lub legendy

Pobierz

Warto przeczytać, np. młodszemu rodzeństwu na dobranoc.. Zaloguj się, by mieć dostęp.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….ZADANIA DLA UCZNIÓW KLASY VI Język polski, 21,22 maja 2020 r. Zrealizujemy temat lekcji: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Pewnego razu….. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów, innego przebiegu zaprezentowanych w oryginale zdarzeń lub nawet na napisaniu nowej wersji baśniNapisz opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy 12 lutego 2021 20:42 Tłumaczenia Wyobraź sobie, że zamiast szewczyka Skuby pojawia się Jan Ślązak krawczyk, który znalazł sposób na pozbycie się Bazyliszka.. 2 - 5, str. 218 - wybierz jedno z ćwiczeń i napisz opowiadanie twórcze; pracę wyślij na maila do 24 marca .Opowiadanie twórcze.. Sprawdź poprawność wykonanych zadań.. Ostatnie promienie słońca kąpały się w strumyku płynącym tuż przy ścieżce, którą podążał.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się jak napisać opowiadanie twórcze.. Po śmierci Wanda przejęła panowanie i bardzo dobrze sobie radziła.Przydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie….. Na początek przypomnijmy sobie czym jest legenda, a czym baśń.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie "Legendy o Bazyliszku" lub na podstawie baśni "O rybaku i złotej rybce" Pamiętaj o stosowaniu akapitów..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Na bieżąco pracuje kilka osób.. Przeczytać informacje z podręcznika s.216 -218.Wykonać ćwiczenia nr 1,2,4,5 z zeszytu ćwiczeń ze strony 133.. Wysłuchaj przykładowego opowiadania twórczego ze strony 217: O tym, jak niedobre siostry Kopciuszka.. Dziś dowiemy się jak napisać opowiadanie na podstawy poznanej wcześniej baśni lub legendy.. 4.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Nawiązanie może polegać na: • przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów; • przedstawieniu innego przebiegu zaprezentowanych w oryginale zdarzeń; • napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.. Pomoże Ci w tym załączona prezentacja.. Jeszcze kładka .. Przykładowe tematy opowiadań twórczych: - dopisz dalsze losy bohatera-zm ień przebieg wydarzeń (zmień losy bohatera) - zmień zakończenia utworu - opowiedz o spotkaniu bohaterów różnych utworów literackich w wymyślonych okolicznościach Jak napisać opowiadanie?. Wykonaj pisemnie w zeszycie ćwiczenia: 1,3 i 4 ze strony 271 w podręczniku.Opowiadanie twórcze na podstawie poznanej baśni czy legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Było to dawno, dawno temu jak powiadali nasi dziadkowie ta historia wydarzyła się naprawdę.. Wśród nich wyróżniające się wypracowanie Stasia.. ( Należy wybrać bohatera z dowolnej baśni lub legendy, np. O królewnie Śnieżce).Pomóżcie potrzebuję dwa różnenapisz opowiadanie twórcze z innym zakończeniem na podstawie baśni ,legendy LUB napisz opowiadanie twórcze na podstawie baśni, legendyAby napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy należy: 1) Przypomnieć sobie bohaterów wraz z ich charakterystyką, 2) Określić cechy gatunku, które muszą się pojawić w naszej wersji: a) baśń - elementy fantastyczne, magiczne przedmioty, bohaterowie z cudownymi mocami, walka dobra ze złem, pouczenie,O Wandzie, która nie chciała Niemca.. Aby stworzyć taką wypowiedź, musimy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.Dzisiaj poćwiczymy umiejętność pisania opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Przeczytaj informacje znajdujące się na stronie 269 i 270 w podręczniku.. Ostatnie promienie słońca kąpały się w strumyku płynącym.. poleca 82 %.Uczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy Najbardziej kreatywne wybrane nowe wersje baśni i legend stworzone przez szóstoklasistów: Emilkę, Dominikę, Nikodema, Kacpra Ś. i Karola..

PoprawnieTemat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.

Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. Przeczytaj głośno ramkę: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Nie miał męskiego potomka, tylko córkę Wandę, dlatego poddani martwili się o losy miasta.. Wykonaj następujące zadania z zeszytu ćwiczeń str. 133-134: 2,3,4.. Nowa edycja 2020-2022.. Każdemu mogę powiedzieć kiedy otrzymałam materiały i o której godzinie.. Data wykonania 19.03 2020r.. O Przypomnij sobie treść utworu, na podstawie które­Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy Dzisiaj Waszym zadaniem jest uzupełnienie zaległości w uzupełnieniu lekcji i przesłanie ich do sprawdzenia.. Ta forma wypowiedzi cechuje się znajomością lektury (bohaterowie, wydarzenia), na podstawie której tworzy się opowiadanie, ale daje także .Współczesna wersja baśni, legendy, mitu lub przypowieści ­ odmiana opowiadania twórczego, które przedstawia przygody przeniesionych w czasy współczesne bohaterów znanych z baśni, legend, mitów lub przypowieści.. Przypomnij sobie, co wiesz o opowiadaniu twórczym (podręcznik str. 216)..

\ Klasa 6 \ 5.Opowiadanie twórcze.

Szlakiem, który wiódł przez góry szedł wędrowiec, jego postać rzucała cień na wschodnią stronę.. Następnie przeanalizujcie przykładowe opowiadanie (s. 217), zwróćcie uwagę jakie elementy musi zawierać takie opowiadanie.Napisz opowiadanie twórcze, w którym bohater wybranej przez Ciebie legendy lub baśni będzie zwiedzać współczesne muzeum.. Jest to forma wypowiedzi, w której należy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Zredagować opowiadanie twórcze na podstawie dowolnej baśni lub legendy do zeszytu przedmiotowego.opowiadanie twórcze na podstawie motywów wybranej baśni lub legendy kopciuszek otrzymał od wróżki; napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Opowiadanie twórcze z dialogiem.. Dawno, dawno temu we wspaniałym mieście Krakowie panował ukochany przez swoich poddanych Krak.. Można napisać kontynuację przygód z udziałem bohaterów lub napisaniu nowej, innej wersji baśni lub legendy.. Od niektórych dostaję materiały raz na tydzień,Napisz opowiadanie tworcze na podstawie legendy lub basni.. Było to dawno, dawno temu jak powiadali nasi dziadkowie ta historia wydarzyła się naprawdę.. Pt. Niebezpieczny dom; Napisz Opowiadanie twórcze z dialogiem na temat urodzinowej niespodzianki.niezwykłeDzieciaki korzystające z Wolnych Lektur potrzebują Twojej pomocy!. Szlakiem, który wiódł przez góry szedł wędrowiec, jego postać rzucała cień na wschodnią stronę.. Zapoznajcie się z tym terminem i informacjami ze str. 216 w podręczniku.. Otwórz podręcznik na stronie 216.. Jak pobudzić twórcze myślenie?czesnej wersji mitu, baśni, legendy, przypowieści.. ( Należy wybrać bohatera z dowolnej baśni lub legendy, np. O królewnie Śnieżce).Pomóżcie potrzebuję dwa różneOpowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz opowiadanie twórcze na PODSTAWIE baśni , legendy lub mitu PLSS NA DZIŚ daje 25pkt.W opowiadaniu twórczym na podstawie poznanej baśni lub legendy musimy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Pewnego dnia w Warszawie….. Drodzy Szóstoklasiści!. Cel lekcji: Na dzisiejszej lekcji dowiesz się, czym jest opowiadanie twórcze na podstawie legendy lub baśni, jakie elementy powinno zawierać oraz poznasz przydatne słowa, które pomagają w jego tworzeniu.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?. ( zapisz go w zeszycie, notatkę również ) Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.Środa, 08.04.2020r.. Na stałe wspiera nas jedynie 425 osób.. Była piękna, słoneczna niedziela…..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt