Kartkówka opowieści d

Pobierz

Rozwiąż test!Dlanauczyciela.pl to portal wydawnictwa Nowa Era pełniący funkcję bazy i wyszukiwarki materiałów dydaktycznych ze wszystkich przedmiotów.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Katarzyna Runowicz.. 8.Test znajomości "Opowieści z Narnii" C. poleca 80% 10200 głosów.. 2.Test ze znajomości lektury pt. "Opowieści z Narnii" 1. a) dwoje, b) troje c) czworo.. e-narzędzia.- Co to za dziwny odgłos!. Scrooge-chłopiec w dzień Wigilii, którą stary Scrooge odwiedził jako pierwszą: a) czytał sam w szkole, b) śpiewał sam w szkole, c) malował sam w szkole, d) siedział sam w szkole.. Akcja powieści rozgrywa się (0-1 p.). Get unlimited access to this and .Kartkówka ze znajomości treści lektury Charles Dickens "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. C. w trakcie I wojny światowej.. Kazał mu wyjść.. Słabości charakteru, wady D. Rozwiązanie.Quizy i testy do rozwiązania.. Uzupełnij poniższe zdanie.. Retrospekcja jest elementem świata przedstawionego naszej lektury.Rozwiązanie.. Kto jako pierwszy poznał sekret szafy?. Filmy.. P F Dialog jest formą rozmowy występującą powszechnie we .Podany fragment pochodzi z: A. opowieści o Kainie i Ablu B. przypowieści o miłosiernym Samarytaninie C. opowieści o Abrahamie i Izaaku D. przypowieści o synu marnotrawnym E. opowieści o Samsonie 3. b) upłynęło już zbyt wiele dni od czasów, gdy się poznali..

... Za stworzenie opowieści dla dorosłych.

Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Przechodząc przez magiczny wodospad.. Pustelnica odrzuciła propozycję ucieczki z Wallenrodem po wypełnieniu przez niego przyrzeczenia, mówiąc, że: a) nie kocha go już.. Za trudny język.. Cel: utrwalenie odmiennych i nieodmiennych części mowy Dla kogo?. Pijaństwo Ignacego Krasickiego.. a) Zuzanna, b) Łucja, c) Piotr.. Róża 9.Uważał, iż jest godnym następcą swojego wspólnika.. Wybierz P, jeśli stwierdzenie jest prawdziwe, albo F - jeśli jest fałszywe.. D. skromności.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kolorowe autorskie karty opowieści (ewentualnie karty Dixit) Opis: Uczniowie otrzymują po cztery autorskie, kolorowe karty opowieści (lub kolorowe kartykrzyŻÓwka do ksiĄŻki "opowieŚci z narnii" .. 15 b o m b a r d o w a l o y n u 16 - - u r e s .. )Z opowieści Kruka wynika, że Widmo zostało ukarane za brak A. wiary.. D. pomysły wyłącznie z wyobraźni.. c) chce umrzeć samotnie.. a) fauna Tumnusa, b) Białą Czarownicę, c) Aslana.. Ile było rodzeństwa?. Za poruszanie trudnej problematyki.. Nigdy jeszcze nie była w tak dużym domu i na samą myśl o tych wszystkich długich korytarzach, z rzędami drzwi wiodących do pustych pokojów, ciarki przebiegły jej poTest zawiera 18 pytań.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik..

Opowieści z Narnii - kartkówka.

Kogo Łucja spotkała w Narnii podczas swojej pierwszej wizyty?. Dla uczniów klas 6 - 8 szkoły podstawowej Co będzie potrzebne?. Test składa się z 12 pytań.. Znajdziesz tu materiały ułatwiające organizację pracy w trakcie całego roku szkolnego, niezbędne do przygotowania i prowadzenia zajęć.d) spotkał się z żoną 9.. Znajdziesz tu zarówno quizy wiedzy, testy psychologiczne jak i psychotesty.. Kto pojawił się pewnego ranka na planecie Małego Księcia?. a) stworzenie świata, b) przypowieść o miłosiernym Samarytaninie c) ofiara Abrahama, d) zniszczenie Sodomy i Gomory, e) nawrócenie Szawła.a) 78 b) 94 c) Nie było podane w książce 7) W jakim mieście odgrywają się wydarzenia ukazane w książce?. Wybierz odpowiedź spośród oznaczonych literami A i B oraz odpowiedź spośród oznaczonych literami C i D.. Chór Ptaków Nocnych to dawni A , którzy podczas dziadów .opowieści strzelca Szymona Nogi o Kosturze i powstańcu wleczonym przez dwóch Rosjan, którego mogiłę znaczy czarny spróchniały krzyż na drzewie, obojętność Marcina, ale też świadomość krzywdy wyrządzonej jego rodzinie.. Samotność, którą próbuje się oszukać, w końcu daje się odczuć, a wtedy człowiek gotów jest poddać się wszelkim działaniom, jeśli tylko pozwolą mu one poczuć się choć odrobinę szczęśliwym..

7. aobaby w tej opowieści mogą symbolizować: A.

Lew, Czarownica i stara szafa C.S. Lewis Przedstawione scenariusze lekcyjne poświęcone omówieniu obowiązkowej lektury szkolnej stanowią część cyklu skupionego na najistotniejszych zagadnieniach związanych z tekstem Clive'a Staplesa Lewisa Opowieści z Narnii.. Podczas jakiej zabawy Edmund znalazł .Które z poniższych opowieści należą do Księgi Rodzaju?. Zapraszam do zapoznania się z ikonografią, która zawiera propozycje zadań do Pijaństwa Ignacego Krasickiego.. Opowieść wigilijnaC.. 1) Jaką rolę pełniła Biała Czarownica w Narnii?. Gdy baobab wyrośnie, może stanowić ozdobę planety.. rozwiązanie krzyżówki 1 p i o t r 2 p e v e n s i e 3 p t a s i e - m l e c z k o .D.. wyjaśnia, na czym polega pełne porozumienie.. Zostali wygnani z Narni.. d) nie może porzucić ślubów.. Co Scrooge podarował rodzinie Boba w pierwszy dzień świąt?. (0-1) Oceń prawdziwość poniższych stwierdzeń.. Zadanie 3.. Lew, Czarownica i stara szafa.Pijaństwo - I. Krasicki.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. D. w czasach okupacji hitlerowskiej.. Nie mógł znieść ubóstwa, postanowił więc wyruszyć na poszukiwanie skarbów.. Wrócili tam po swojej śmierci w Narnii.D.. Najdzielniejszy i najszlachetniejszy z bohaterów trojańskich, wielokrotnie wyróżnił się w obronie ojczyzny.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens)..

21 Obserwuj autora.Kolorowe karty opowieści na start!

Nie - gdyż, tak naprawdę, nie można żyć bez ludzi.. Opowieść .Lew, czarownica i stara szafa".. a) Piotra, Zuzannę i Łucję b) Białą .. "Mały Książę" - kartkówka z lektury.. C. pokory.. A. podczas potopu szwedzkiego.. Wymień imiona rodzeństwa od najstarszego do najmłodszego.. Dyskusja jako forma rozmowy o poważnych sprawach ma zawsze konstruktywny charakter.. Przyporządkuj nazwy rzeczywistych miejsc, w których przebywał Stefan (0-1 p.. Zadanie 3.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. a) upieczoną gęś b) dużo pieniędzy c) ogromnego indyka d) podwyżkę 11.Lektura obowiązkowa Opowieści z Narnii.. Poprosili Aslana, aby pomógł im wrócić.. Przez wiele lat szukali wyjścia, aż w końcu im się udało.. Przyjął go i zasiedli do klacji.. Główny bohater był: a) Przedsiębiorcą, skąpcem b) Sprzedawcą, miłym człowiekiem c) Porzyczkodawcą d) Maklerem giełdowym 10.. 15 sierpnia, 2020.. 15 sierpnia, 2020.. Akcja powieści rozgrywa się: a) w Nowym Jorku, b) w Londynie, c) w Birmingham, d) w Chicago.. Treść.. Za zbyt długie opisy

Za stworzenie opowieści dla dorosłych

D.. Przewiń.. Odpowiedz poprawna: a) - czytaj wyjasnienie.. Nigdyd) Rozstanie z narzeczoną e) Bal u pana Fezziwiga 6.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Przyjaciół, bliskich ludzi B. Zalety, pozytywne cechy charakteru C.. - spytała nagle Łucja.. B. w latach 70. a) Warszawa, Polska b) Berlin, Niemcy c) Øslo, Norwegia d) Moskwa, Rosja e) Paryż, Francja f) Londyn, Anglia 8) Co trzymał Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia?Test Z Opowieści z Narnii - Teleturniej.. - propozycje ćwiczeń analizy i interpretacji utworu poetyckiego w wersji Genial.ly.. Baw i ucz się razem z nami.. XIX wieku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt