Kartkówka opowieści e

Pobierz

Pytania do lektury.. Lista pytań do lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.. Przyporządkuj imiona .a) Bob Cratchit b) Jakub Marley c) Dolly Bantry 4) Jakie jedzenie było opisywane w książce?. Wymień imiona rodzeństwa od najstarszego do najmłodszego.. Na pewno jedną z piękniejszych lektur zaplanowanych na ten rok jest książka C.S. Lewisa Opowieści z Narnii.. Tytuł.. Materiały dla wszystkich.. a) Że jeśli Scrooge nie odwiedzi siostry, ona umrze b) Że wkrótce ktoś go zabije c) Nic nie powiedział 6) Ile lat miał Scrooge?. Klasa 8, temat: Przemiany gospodarczo-społeczne w Polsce po 1989 r.Wprowadzenie.. Jak dobrze pamiętasz tę lekturę?Uważał, iż jest godnym następcą swojego wspólnika.. Treść.. 4Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkołykrzyŻÓwka do ksiĄŻki "opowieŚci z narnii" .. 16 - - u r e s .. Test wiedzy.. Lew, czarownica i stara szafa, test z lektury.. Scrooge-chłopiec w dzień Wigilii, którą stary Scrooge odwiedził jako pierwszą: a) czytał sam w szkole, b) śpiewał sam w szkole, c) malował sam w szkole, d) siedział sam w szkole.. Rywalizacja o dominację na kontynencie w XVII w. Rzeczpospolita Obojga Narodów w XVII wieku.odpowiedź: Scrooge posłał do Boba indyka (Boba stać było wyłącznie na kaczkę).. Przygotowuję trudnąPrzedmiot | Świat w słowach i obrazach | 7 Szkoła podstawowa AUTOR: Dorota Beata Jabłońska D. Mszczę się..

Jakie słowa Chrystusa zostały przywołane na końcu opowieści?

rozwiązanie krzyżówki 1 p i o t r 2 p e v e n s i e 3 p t a s i e - m l e c z k o 4 w i e l k a - b r y t a n i a 5 n a r n i a .Klasa 6.. Klasa 8, temat: Lekcja powtórzeniowa po dziale VI; .. Kartkówka 12.. Historia nowożytna.. Z uczniami chętnymi z klasy 4a spotykamy się ( w każdy piątek) na dodatkowej lekcji na M. teams o 8.15, z uczniami z klasy ( z wszystkimi) 4b - jak zwsze po godzinie wychowawczej .. - wywiad z Katarzyną Kawecką.. a) Pudding b) Indyk c) Barszcz z uszkami 5) Co powiedział trzeci duch?. Ile było duchów w "Opowieści wigilijnej".. Samotność, którą próbuje się oszukać, w końcu daje się odczuć, a wtedy człowiek gotów jest poddać się wszelkim działaniom, jeśli tylko pozwolą mu one poczuć się choć odrobinę szczęśliwym.. Lew, czarownica i stara szafa".. Zapraszam do zapoznania się z ikonografią, która zawiera propozycje zadań do Pijaństwa Ignacego Krasickiego.. Zeszyt ćwiczeń.. Rozpocznij test.Opowieści z Narni.. Opowieści z Narnii.. Opowieść .Klasy 4-6 C.S. Lewis: Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa - test.. przyznaje się, gdy uczeń napisze cytat, 1p.. Skutki odkryć geograficznych.Test znajomości "Opowieści z Narnii" C. poleca 80% 10200 głosów.. Trudny test z Opowieści wigilijnej.. Test z lektury Opowieść wigilijnaTest Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Pijaństwo - I. Krasicki..

gdy przywoła jego sens) Title: Microsoft Word - Kartkówka - znajomość treści lektury - OPOWIEŚĆ ...Opowieści z Narnii - kartkówka.

Udostępnij.. Filmy.. Pijaństwo Ignacego Krasickiego.. a) 78 b) 94 c) Nie było podane w książce .Rozbicie dzielnicowe i odbudowa Królestwa Polskiego.. odpowiedź: W "Opowieści wigilijnej" były cztery duchy: Duch Jakuba Marleya, Duch Wigilijnej Przeszłości, Duch Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Przyszłych Wigilii.. Podaj czas trwania akcji .Opowieści z Narnii.. e-narzędzia.. Scenariusz lekcji 12.e) Bal u pana Fezziwiga 6.. 2.Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii.. "Miłujcie się nawzajem" lub "Niech was wszystkich Bóg błogosławi (w zależności od przekładu; 2p.. - propozycje ćwiczeń analizy i interpretacji utworu poetyckiego w wersji Genial.ly.. 14 kwietnia, 2020. admin.. 21 pytań Lektury szkolne dvr111.. Akcja powieści rozgrywa się: a) w Nowym Jorku, b) w Londynie, c) w Birmingham, d) w Chicago.. #1.DO LUCY BARFIELD Moja Droga Lucy, Napisałem tę opowieść dla ciebie, ale kiedy zaczynałem ją pisać, nie zdawałem sobie sprawy, ze dziewczynki rosną szybciej niż książki.historie literackie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa to nadal jedna z bardziej popularnych lektur.. Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Zachęcam do sprawdzenia swojej wiedzy..

Kto zamieszkiwał pierwszą planetę, którą odwiedził Mały Książę podczas swojej wędrówki?opowieści wprawiają mnie w rozmarzenie, wyobrażam sobie moją znajomą, drobną, trochę trzęsącą się staruszkę w różowym fartuchu na ringu, jak rozkłada na cztery łopatki olbrzymki w obcisłych trykotach.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Wydaje mi się, że to ja.. Rzeczpospolita w okresie rozkwitu demokrajci szlacheckiej.. Zapraszam Cię do wspólnej podróży po fantastycznej krainie pełnej tajemniczych postaci i zjawisk.. - wywiad z Ryszardem Kapuścińskim "Wyjechani" to my (fragm.). Quiz w Poczekalni.. "Świat się rusza" (fragm.). Przyczyny i przebieg wielkich odkryć geograficznych.. Arka Noego 3. przymierze F. Sodoma i Gomora 2. gniazdo rozpusty G. wieża Babel 4. zamęt, bałagan H. manna z nieba 1. cudowny ratunek, dar od Boga 12.. Utrwalanie wiedzy - ćwiczenia.. Kotus 4 lata temu.. Lew, czarownica i stara szafa Adam Mickiewicz, Powrót taty, Pani Twardowska, Pan Tadeusz (fragmenty, w tym: opisy, zwyczaje i obyczaje, polowanie i koncert Wojskiego) Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni Bolesław Prus, Katarynka Juliusz Słowacki, W pamiętniku Zofii BobrównyDziś lekcja opisywania przedmiotu.. E-podręcznik Bliżej słowa.. Lew, Czarownica i stara szafa.. 60 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. 15 sierpnia, 2020.. Lektura w klasie 5.. Książka opowiada o czwórce dzieci, które przedostają się do magicznej krainy przez tylne drzwi starej garderoby.. Lew, czarownica i stara szafa.. Pragnę zostać Twoim przewodnikiem.. (2pkt.). "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" to klasyczna baśń fantasy autorstwa C.S. Lewisa.. Nie - gdyż, tak naprawdę, nie można żyć bez ludzi.. Katarzyna Runowicz.. Sprawdzian z lektury Clive Staples Lewis pt. "Opowieści z Narnii.. (lekcje 36, 37,38) Lekcja 42: Przemiany gospodarczo-społeczne w Polsce po 1989 r. Skopiuj link Skopiowano.. a) Plażę b) Zaśnieżony las c) Góry 4) Jak .Opowieść Wigilijna - test ze znajomości lekturyTest wiedzy z lektury- "Opowieści z Narnii- Lew, Czarownica i Stara szafa".. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.E.. Regulamin Polityka prywatności.. Lista artykułów w kategorii Klasa 6.. • jabłko Adama - legenda głosi, że kiedy Adam dał się namówić na spróbowanie zakazanego owocu, kawałek jabłka utkwił mu w gardle.TEST z lektury.. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji.. Klasa 7, temat: Nie gniewaj się na mnie, Polsko.. Staję się najsilniejszy.. Polska i Europa u schyłku średniowiecza.. Świat w epoce odrodzenia.. Nie mógł znieść ubóstwa, postanowił więc wyruszyć na poszukiwanie skarbów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt