Streszczenia lektur obowiązkowych matura

Pobierz

Maturzysto!. Agnieszka Kuc.. Na naszej stronie znajdziesz proste opracowania lektur z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.. Streszczenia lektur mogą okazać się również pomocne przy interpretacji trudnych książek, zawierających wiele metafor i odwołań.. Twego syna, Gospodzina, matko zwolena Maryja, Zyszczy nam, spuści nam.. Słysz modlitwę, jąż nosimy, A dać raczy, jegoż prosimy, A na świecie zbożny pobyt,streszczenia lektur matura w internetowym sklepie Empik.com.. 2 Twego dziela krzciciela, ożyce, Usłysz głosy, napełń myśli człowiecze.. Teksty z gwiazdką są o tyle istotne, że podstawa programowa określa je jako te, których nauczyciel nie mógł pominąć w swoim planie pracy- tym samym zakłada się, że wy też .Doskonały przykład arcydzieła, lektury wybranej i cenionej przez świat.. Charles Dickens, Opowieść wigilijna 2.. Fiszki.. Wiedza podstawowa oraz rozszerzony materiał z najczęściej po.Maturzyści zdający egzamin dojrzałości w 2023 roku i później będą musieli zapoznać się ze zdecydowanie większą liczbą lektur niż maturzyści wcześniejszych lat.. Bogurodzica; 2.. Matematyka - poziom podstawowy.. N a wszelki wypadek zaznaczyłam je grubszą czcionką i gwiazdką.W arkuszach z poprzednich matur znalazły się zadania, gdzie podawany był fragment "Pana Tadeusza", "Zemsty" czy jeszcze innej lektury obowiązkowej..

Matura 2021 lektury obowiązkowe.

W tym roku lista lektur obowiązkowych na podstawową maturę z języka polskiego zawiera jedynie 8 pozycji.. Starożytność 1.. Lektury obowiązkowe, które trzeba znać.. Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów (w tym tren VII i VIII) 4.. Język angielski - poziom podstawowy.. Przykład prozy nowatorskiej, poszukiwania specjalnej formy wyrazu do wyrażenia filozoficznej treści.. 22 stycznia 2021.. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec 5.. Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana ; Jan Parandowski, Mitologia, część I Grecja ; Homer, Iliada (fragmenty), Odyseja (fragmenty); Sofokles, Antygona ;MATURA 2023 - zestaw lektur obowiązkowych i rozszerzonych To dopiero za rok, czyli 2022/2023.. Bogurodzica; 2. lista lektur z gwiazdką: Poniżej przedstawiamy spis lektur obowiązkowych, z których mogą pojawić się pytania o treść lub wypracowanie na egzaminie maturalnym: 1.. Jan Parandowski, Mitologia, część I Grecja; Sofokles, Antygona; Jan Kochanowski, Odprawa posłów greckich; William Szekspir, Makbet; Molier, SkąpiecStreszczenia lektur ułatwiają interpretację.. Są to: 1.. Opracowania, problematyka, charakterystyka bohaterów.. Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm; 3..

Lista lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką.

dodaj / zmień przedmiot.. Lektury w klasie I liceum.. Przygotowując się do matury powinniście powtórzyć sobie teksty wskazane w podstawie programowej.. Nie są to opracowania wyczerpujące, lecz mogą być dobrą ściągawką porządkującą wiedzę.• drugi temat rozprawki - z tekstem spoza kanonu lektur obowiązkowych.. Przygotowując się do egzaminu maturalnego, koniecznie przeczytaj wymienione poniżej teksty literackie: z zakresu gimnazjum: 1* Jan Kochanowski , wybrane fraszki, Treny (V, VII,VIII) 2* Ignacy Krasicki, wybrane bajkiPOWTÓRKA Z LEKTUR 8 klasisty LEKTURY WYMAGANE NA EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY 1.. Pisząc w tym duchu, należy pamiętać o paraboliczności kompozycji, o konstrukcji bohatera oraz o poetyce onirycznej, czyli stwarzaniu atmosfery snu, a wręcz koszmaru sennego.Streszczenia najważniejszych lektur z liceum.. Obrazek dla Jan Kochanowski "Treny".. Tymczasem zbliża się matura i te lektury uczniowie liceów i techników muszą sobie .Strzeszczenia obowiązkowych lektur MATURA JĘZYK POLSKI [ audiobooks ] • pliki użytkownika Rafael_93 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Sławomir Mrożek Tango.mp3, Roman Roczen Przechyly.mp3 Jak żyć, żeby zdać?. W spisie nie zaznaczono lektur ogwiazdkowanych, ale myślę, że będzie podobnie jak w poprzednich latach, choć usunięto *Bogurodzicę!.

Kalendarz przygotowań maturalnych.

Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady częśćOpracowania i streszczenia lektur, teksty lektur, analizy wierszy, epoki literackie z galeriami dostosowane do potrzeb szkolnych, do pracy na lekcjach i w domuBryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Lista lektur obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty w 2022 roku: fraszki Jana Kochanowskiego ( Na zdrowie, O żywocie ludzkim) treny Jana Kochanowskiego ( Tren VII, Tren VIII) Dziady cz. II Adama Mickiewicza Świtezianka Adama Mickiewicza Reduta Ordona Adama Mickiewicza Śmierć Pułkownika Adama Mickiewicza Pan Tadeusz Adama MickiewiczaNajważniejsze lektury do matury · Antygona Sofoklesa · Makbet Williama Szekspira · Cierpienia młodego Wertera Johanna Wolfganga Goethego · Dziady Adama Mickiewicza.. 52 lektury wymagane na maturze podstawowej każdy znać musi, bez względu na osobiste upodobania - przecież matura z języka polskiego jest obowiązkowa.Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka polskiego − opisy .Lista lektur obowiązkowych — zakres podstawowy..

Przedstawiamy listę lektur obowiązkowych na maturze z polskiego na poziomie.

na osobiste upodobania - przecież matura z języka polskiego jest obowiązkowa .LEKTURY OBOWIĄZKOWE (matura 2021) 22 stycznia 2021.. Uczeń musiał wpisać tytuł i autora danego utworu, Zadanie, w którym maturzysta będzie musiał samodzielnie napisać streszczenie tekstu,Lektury.. z grudnia 2020 r. tylko podstawa programowa z 2018 roku.Do matury pozostało jeszcze 8 miesięcy i nikt pewnie jeszcze nie przejmuje.. Poniżej znajduje się lista lektur obowiązkowych, które powinniście znać po zakończeniu realizacji programu na etapie szkoły ponadgimnazjalnej.. Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja.Opracowania lektur potrzebne do matury pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym w załącznikuW skład tego podziału wchodzi kolejny, czyli podział na lektury potrzebne do zdania matury na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.. Polecamy je zatem w ramach przygotowania do matury z zakresu "Dziadów" Adama Mickiewicza, trenów Jana Kochanowskiego, "Wesela" Stanisława .Lektury obowiązkowe dla klas ponadgimnazjalnych.. Przeglądaj tysiące produktów, zamów i skorzystaj z darmowej dostawy do salonów Empik w całej Polsce!Jeśli szukasz darmowych streszczeń lektur szkolnych, to doskonale trafiłeś.. Sklep.Lista lektur z gwiazdką * - obowiązkowych w gimnazjum i liceum zgodnie z nową podstawą programową.. Jan Kochanowski, wybrane pieśni, treny (inne niż w gimnazjum), psalmy; 3.Matura 2023 - lektury obowiązkowe.. Lista lektur obowiązujących na maturze podstawowej z języka polskiego (sprawdź listę lektur obowiązkowych - rozszerzenie) zwiększyła się z zaledwie kilku pozycji do… kilkudziesięciu utworów!Lektury obowiązkowe - matura 2023 Na podstawowej maturze z polskiego oraz na egzaminie ustnym z polskiego znajdą się zadania sprawdzające znajomość tych lektur obowiązkowych: 1) Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św.Matura 2021 z języka polskiego.. Egzamin maturalny z języka polskiego obejmuje treści programowe nie tylko z etapu szkoły .Matura 2021 z języka polskiego na poziomie podstawowym odbędzie w pierwszym dniu sesji egzaminów maturalnych czyli 4 maja.. Język polski - poziom podstawowy.. Starego i Nowego Testamentu)LEKTURY Z GWIAZDKĄ * Bogurodzica BOGURODZICA 1 ogurodzica, dziewica, ogiem sławiena Maryja!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt