Opowiadanie twórcze baśń

Pobierz

Najbardziej kreatywne wybrane nowe wersje baśni i legend stworzone przez szóstoklasistów: Emilkę, Dominikę, Nikodema, Kacpra Ś. i Karola.. Część 1. brawo!. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Opowiadanie twórcze.. Była piękna, słoneczna niedziela….. Pewnego razu….. Rozwiąż quiz Eduelo zgodny z podstawą programową i sprawdź swoją wiedzę .. Wypowiedź twórczą już przerabialiśmy.. Pewnemu bogatemu panu zachorowała żona, a kiedy poczuła, że nadszedł jej koniec, zawołała swoją jedyną córeczkę do łóżka i rzekła: Drogie dziecko, bądź pobożna i dobra, a dobry Bóg będzie z tobą.. Można też zacząć od zaciekawiającego .Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Był bardzo ogromny miał 50 m wysokości i 20 szerokości.Był na całej powierzchni ciała pokryty zieloną łuską i zioną ogniem na odległośc 1 km.. Ostatnie promienie słońca kąpały się w strumyku płynącym.. poleca 80 %.Uczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. - podręcznik str.216.. Początek powinien zachęcić odbiorcę do uważnego słuchania lub czytania naszej opowieści, którą .Aby napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy należy: 1) Przypomnieć sobie bohaterów wraz z ich charakterystyką, 2) Określić cechy gatunku, które muszą się pojawić w naszej wersji: a) baśń - elementy fantastyczne, magiczne przedmioty, bohaterowie z cudownymi mocami, walka dobra ze złem, pouczenie,Opowiadanie na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena Księżniczka na ziarnku grochu..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

- Napisz opowiadanie na podstawie baśni S. Mrożka pt.: "Śpiąca królewna".. Można napisać kontynuację przygód z udziałem bohaterów lub napisaniu nowej, innej wersji baśni lub legendy.. Ujrzawszy przepiękne kwiaty nieopodal ścieżki, dziewczynka postanowiła nazbierać trochę dla babci.100% 45 głosów.. Zapoznajcie się z poniższą notatką, która zawiera wszystkie niezbędne elementy, które powinno zawierać opowiadanie twórcze .opowiadanie-tworcze 2.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów, innego przebiegu zaprezentowanych zdarzeń lub na napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Ćwiczenie 4.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.08-10-2021 Bajki: Kopciuszek - Braci Grimm.. Jest to forma wypowiedzi, w której należy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Część 3. brawo!. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Możemy je zacząć od sformułowań w rodzaju Pewnego razu…, Opowiem ci dziś historię…, Minęło lato…, Kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy….. Warto przeczytać, np. młodszemu rodzeństwu na dobranoc.Opowiadania twórcze na podstawie baśni lub legendy - notatka wizualna..

Nadszedł czas na opowiadania twórcze nawiązujące do baśni i legend.

brawo!. Słowa, które mogą być przydatne w opowiadaniu twórczym - słowa rozpoczynające opowiadanie: Pewnego dnia…; Działo się to…;Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Było to dawno, dawno temu jak powiadali nasi dziadkowie ta historia wydarzyła się naprawdę.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Czerwony Kapturek kiwał jasną główką, ale gdy tylko wszedł do lasu, zapomniał o przykazaniach mamy.. Negatywnym bohaterem, którego uczniowie są zobowiązani .opowiadanie twórcze na podstawie motywów wybranej baśni lub legendy kopciuszek otrzymał od wróżki; napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Opowiadanie twórcze z dialogiem.. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plOpowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku, sprawności językowej i fantazji.. Jest to forma wypowiedzi, w której należy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Na podstawie informacji z prezentacji napiszcie notatkę w zeszycie o tym, co jest niezbędne aby napisać opowiadanie na podstawie mitu, przypowieści, legendy lub baśni: a) Co to jest współczesna wersja baśni, mitu, legendy lub przypowieści?Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?.

Pisaliśmy już opowiadania twórcze na podstawie " Ani z Zielonego Wzgórza".

Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. Będę patrzyła na ciebie z nieba i będę przy tobie.. Data wykonania 19.03 2020r.. Słowa, które mogą być przydatne w opowiadaniu twórczym - słowa rozpoczynające opowiadanie: Pewnego dnia…; Działo się to…;Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy, plik: opowiadanie-tworcze-na-podstawie-basni-lub-legendy.htm (text/plain) NOWE Słowa na start!Dawno , dawno temu za gurami za lasami żył sobie smok i nazywał się Karol.. Wśród nich wyróżniające się wypracowanie Stasia.. Szóstoklasiści zmierzyli się z nową, niezwykle kreatywną formą wypowiedzi pisemnej, która może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty, czyli opowiadaniem twórczym na podstawie baśni lub legendy.. Tu możesz włączyć lub wyłączyć lektora .Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?. Był sobie pewnego razu książę, który chciał się ożenić z księżniczką, ale to musiała być prawdziwa księżniczka.. Przeczytać informacje z podręcznika s.216 -218.Wykonać ćwiczenia nr 1,2,4,5 z zeszytu ćwiczeń ze strony 133.. Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.. Szlakiem, który wiódł przez góry szedł wędrowiec, jego postać rzucała cień na wschodnią stronę..

Przeczytajcie przykładowe opowiadanie twórcze, które znajduje się na stronie 217.

Za górami, za lasami, nad brzegiem jeziora bez dna mieszkało niezwykłe rodzeństwo.. Zasady redagowania są takie same,Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. brawo!. Zredagować opowiadanie twórcze na podstawie dowolnej baśni lub legendy do zeszytu przedmiotowego.Bajka Hansa Christiana Andersena.Z serii: "Bajki na czas kwarantanny"Język polski klasa VI 15.04.2020r.. Część 2.. Zapoznaj się z utworami zamieszczonymi .. Królewna patrzyła na swoich rodziców z mieszanką rozbawienia i irytacji w oczach.. Potem zamknęła oczy i odeszła.Na dzisiejszej i jutrzejszej lekcji będziemy zastanawiać się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. - Kochanie, zastanów się jeszcze… - błagał jegomość w średnim wieku, o łysawej czuprynie.Było piękne, zimowe popołudnie….. Ścisnęła mocniej w ręce wrzeciono.. Można napisać kontynuację przygód z udziałem bohaterów lub napisaniu nowej, innej wersji baśni lub legendy.. Nawiązanie może polegać na:opowiadania twórczego oraz przydatnym słownictwem do jego rozpoczęcia, zakończenia i przyspieszenia akcji.. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie .Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. W opowiadaniu twórczym na podstawie poznanej baśni lub legendy musimy odwołać się do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Pewnego dnia smok obudził się strasznie głodny i postanowił iśc na łąke zabaczyc czy niema tam jakiś smacznych owiec.Przeczytaj uważnie informacje z podręcznika o pisaniu opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy.. Pt. Niebezpieczny dom; Napisz Opowiadanie twórcze z dialogiem na temat urodzinowej niespodzianki.niezwykłeGdy już tam będziesz, przywitaj się ładnie z babunią i bądź grzeczna.. Część 1.. Dalej.. Pewnego dnia w Warszawie….. Dziewczynka była zwana Czerwoną Czapeczką, natomiast chłopca nazywano Zielonym Kapturkiem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt