Kartkówka z historii wieki

Pobierz

Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Wieki i połowy - test online sprawdzający zdolność obliczania czasu.. w4ri4tk4 napisał/a - zawsze mówiłem rodzicom, po co sie uczyć jak sa sprawdziany w necie.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Celem tej strony jest dostarczenie prostych, konkretnych, uporządkowanych wiadomości historycznych w formie notatek z lekcji.. Pytania zawarte w teście.Wiek to sto lat, które możemy dzielić na połowy w n.e. 1-50 wszystko w tym przedziale to I połowa 51-100 wszystko w tym przedziale to II połowa p.n.e. (jest odwrotnie niż w n.e.) 100 p.n.e. - 51 p.n.e. wszystko w tym przedziale to I połowa 50 p.n.e. - 1 p.n.e. wszystko w tym przedziale to II połowa np. 1-50 I połowa I wieku 51-100 .Kartkówki i Sprawdziany (20127) Matura (9296) Nauczanie (34676) Nauczyciele (15116) Nauka w Domu (38841) .. Historia kl.4 , który to wiek i która to połowa ?. Opis testu.. Gospodarka Rzeczypospolitej w XVI wieku.. Przerwij test.. Cofając się jeszcze bardziej w przeszłość, dotrzemy do wieku pierwszego (lata 1-100).Plik Kartkówka z wieków na podstawie dzień dobry historo 4.doc na koncie użytkownika boryspE19728 • folder historia • Data dodania: 19 lut 2012d) rezygnacja z kultu obrazów religijnych, e) pacyfizm, f) arianie, g) tolerancja religijna, h) rezygnacja z wnoszenia świątyń, i) odrzucenie dogmatu o Trójcy Świętej, j) rezygnacja z wnoszenia ołtarzy, k)powrót do prostoty życia pierwszych chrześcijan, l) odrzucenie przemocy w życiu społecznym- Handel: handel Europy z innymi częściami świata, import, międzynarodowe traktaty handlowe, odchodzenie od merkantylizmu..

...Test z Historii Wieki - obliczanie czasu w historii.

Jaki jest sprawdzian z historii my i historia z działu początek wieków srednich 2013-10 .. pamiętaj , że jak masz np .. Uczniowie chcieliby obejrzeć ruiny zamku, który został zbudowany pod koniec XIII wieku.Imię i nazwisko ucznia .. kl.IV CZAS W HISTORII 1.Określ wiek i jego połowę: a)rok 55 to .wiek i jego .. połowa b) rok 900 to .. 4.Podkreśl, która z dat oznacza wydarzenia starsze?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. NA6: Polski, Historia, Geografia, WOS, Angielski, Opracowania tematów.. I tak jest z całą chronologią I w n.e tp lata 1-100 ne ; II w n.e. to lata 101-200ne ; III w n.e to lata 201-300 ne itd.. Poprzedni wiek XX przypadł na lata , a na przykład wiek VIII trwał od roku 701 do roku 800.. Rzeczpospolita Obojga Narodów w drugiej połowie XVI wieku.. merryferry<3 napisał/a - Jutro z tego mam sprawdzian.. Religie i wyznania Rzeczypospolitej w drugiej połowie XVI wiekuStrona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki" google.com, pub-4343798278943342, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ..

Zadanie z historii, pakt Sikorski-Majki jakie były jego postanowienia?

Działy.. c) Mieszkańcy angielskich kolonii odkupywali ziemię od czerwonoskórej ludności kontynentu amerykańskiego.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 5 dział 1 - Pierwsze cywilizacje - Wczoraj i dziś w kategorii HistoriaKomentarze: Ania1995 napisał/a - Dziękuje bardzo serdecznie.. b) Kolonie były zamieszkałe przez Europejczyków pochodzących wyłącznie z Anglii i Szkocji.. Pytanie 1 /30.. W latach w Rzeczpospolitej Obojga Narodów rządzili władcy z dynastii Wazów.. Rosja, Prusy, Austria: Rosja: 1) panowanie Iwana IV Groźnego (): tytuł cara moskiewskiego, rozprawienie się z bojarami dzięki opricznikom, 2) wielka smuta;Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki" 3.. Dziś żyjemy w XXI wieku, który rozpoczął się 1 stycznia 2001 i będzie trwał do roku 2100.. Skutki wielkich odkryć geograficznych .Niestety w połowie 1925 r. wygasła umowa z Niemcami, dzięki której do tej pory na rynek niemiecki trafiał polski węgiel bez cła..

uff ratujecie mnie przed 1 ..."Wielka czystka"- nazwa okresu historii ZSRR w latach 30.

Przeskocz do: Zawartość - accesskey 1; Menu główne .w 2000 roku mieliśmy jeszcze wiek XX Wiek XXI zaczął się pierwszego stycznia roku 2001. p.n.e. czy 406 p.n.e. d)1683r.. Tysiąc lat -ile to wieków a) 1, b) 10, c) 100, d) 1000 6.. Życzę miłego rozwiązywania.Dokonane na przełomie xv i xvi wieku oraz w wieku xvi odkrycia geograficzne otworzyły nowe możliwości dla europy i nie tylko warto rozdzielić skutki wypraw.. XX wieku, charakteryzującego się szczególnie nasilonym terrorem, skierowanym wobec kadr partyjnych, urzędników, dowódców wojskowych oraz innych osób, oskarżonych o działalność kontrrewolucyjną (nazywano ich wrogami ludu).Test Dwudziestolecie międzywojenne, Rozdział I podręcznika Przeszłość to dziś dla Klasa III.E-podręcznik Historia.Klasa 7, temat: Rewolucja 1905 roku w Rosji i zaborze rosyjskim E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji; Scenariusz lekcji Rewolucja 1905 roku w Rosji i zaborze rosyjskimHistoria Zadania z historii.. Epoki.. Inne tryby testu.. Ten post był edytowany przez Alcarcalimo: 12/09/2010, 20:06HISTORIA LICEUM; Zrozumieć przeszłość cz.2 Rozdział IV / Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku..

Trudno stwierdzić, co jest głównym czynnikiem sprawiającym, że ktoś lepiej lub gorzej uczy się historii.

Która kolejność ich panowania jest prawdziwa:a) W wieku XVII i I poł. w. XVIII na środkowo - wschodnim wybrzeżu Atlantyku powstało 13 kolonii brytyjskich.. czy 601r.. XIX wieku.. Rozwiąż test.. Oczywiście wiele z nas powtarza, że historia jest ciekawa i interesująca, ale… trudna.. monisia666 napisał/a - strona 10/10.. Termometr wynaleziono w 1641 roku.. Władze niemieckie zakazały importu polskiego węgla - wybuchła wojna celna z Niemcami, która odbiła się niekorzystnie na polskiej gospodarce (inflacja, ujemny bilans handlowy).. p.n.e. czy 1220r.. Zaznacz na osi czasu wiek , w którym miało miejsce to wydarzenie 1500 Ile lat upłynęło od wybuchu Powstania Listopadowego.. Informacje dotyczące niniejszej kartkówki historycznej.. test > Wojny i kryzys Rzeczypospolitej w XVII wieku.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. .Kartkówka historyczna dot.. Podajecie która to połowa i który to wiek: 180r.. czy 1410r.. Wiek wojen - Materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwieWiek XX na stronie wydawnictwa Nowa Era Książka nauczyciela: historia , klucz odpowiedzi , książka nauczyciela , książka nauczycilea poznać preszłośc wiek 20 , liceum , poznać przeszłość , poznać przeszłość wiek 20 testy , rozwiązania , sprawdzian , testAtlas.. 12 i jakieś liczby za nią to jest 13 wiek , a z połowami jest tak , że jak masz 12.99 [ kropka specjalnie , dla ułatwienia .Test z historii dla IV klasy szkoły podstawowej z komentarzami przy prawidłowych odpowiedziach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt