Kto miał rację kreon czy antygona rozprawki

Pobierz

Sugeruje Kreonowi niewłaściwość zakazu.. Olivia16 102 pkt.. Antygony, czy Kreona?. Przemi 37 pkt.. Patrycja_123 94 pkt.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Jednym z jego zbioru dramatów jest utwór ?Antygona.. Zabraniając pochowania Polinejkesa, miał na celu dobro społeczne.Kto miał rację, Antygona czy Kreon?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. cirrus 111 pkt.. Kreon ogłosił go zdrajcą kraju i nie pozwolił go pochować,zaś Antygona kochała swego brata i nie chcąc narazić się bogom,złamała zakaz władcy Teb.… Czytaj dalej →kto mial racje Antygona czy Kreon?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Władca oburza się i nie przyznaje mu racji.Kto miał rację Kreon czy Antygona?. Sofokles, twórca "Antygony", przedstawił w swoim dziele konflikt dwóch racji: z jednej strony praw boskich, z drugiej tych ustanowionych przez człowieka.. Uważam, że rację w sporze miała Antygona.. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa, siostrzenica Kreona.Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, Polinejkesa.Kreon i Antygona są najbardziej tragicznymi postaciami dramatu Sofoklesa pt."Antygona"..

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Mimo, iż od pierwszego wrażenia może się wydawać, że poszkodowaną… Czytaj dalej →Rację miał Kreon czy Antygona?. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.Kto miał rację?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Pochowanie brata antygony-rozprawka.. zależy od punktu widzenia.Antygona reprezentowałą prawo moralne, boskie, które nakazywało pochować jej brata, po za tym była jego siostrą, natomiast Kreon był reprezentantem państwa, mógł oszczędzić antygone i narazić się ludowi, który przeciez chce równego traktowania zarówno zwykłych ludzi jak i ludzi z rodu królewskiego.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Kreon nie chciał puścić płazem zdrady ojczyzny, żeby nie zachęcić innych do podobnego postępowania, nie chciał także traktować jednakowo Eteoklesa - bohaterskiego .Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziRozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?".

... kto miał racje kreon czy antygona?

Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. rozwiń .Sofokles był jednym ze zwycięzców konkursu tragediopisarzy.. Między nimi wybucha konfilkt, który prowadzi do nieuchronnego nieszczęścia - śmierci kiku postaci: Antygony, Hajomna i Eurydyki.. - rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaRozprawka - Antygona.. W starożytnej Grecji istniały dwa prawa: boskie, ustanowione przez bogów i ludzkie, które .Ismena przyznaje Antygonie rację, ale powstrzymuje się od czynów.. Powodem była .Kto miał rację, Kreon czy Antygona?. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Antygona czy Kreon?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. Zadanie, które stoi przede mną - przyznanie racji którejś ze stron dramatu Sofoklesa - jest niezwykle trudne.. W tragedii Sofolkesa " Antygona ", poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym.. Julexv .Na samym początku "Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.. adik49 44 pkt.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA..

Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?

Kreon musiał wybierać pomiędzy sumieniem i uczuciami rodzinnymi a utrzymaniem autorytetu władzy.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Patrycja_123 94 pkt.. 24 października 2020 0 Przez admin .. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. ".Racje miał Kreon, czy Antygona?. Kto w tej sprawie ma racje?. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Antygona uznaje taką postawę za maskowane tchórzostwo.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. - przemówienie.. Wysoki Sądzie, szanowna ławo przysięgłych.. Antygona czy Kreon?. Spór toczył się o pogrzebanie Polinejkesa,brata Antygony.. MayaUczySie123 66 pkt.. Dlaczego?. Pora jednoznacznie wypunktować racje każdej ze stron i błędy, które popełniły.. Jako pierwszym przykładem posłużę się prawami bożymi.. zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum] rozprawka +1 głos.W "Antygonie" Sofoklesa naprzeciw siebie zostają postawione dwie niemalże równorzędne racje.Jedna z nich broni prawa ludzkiego, druga zaś za nadrzędne uważa prawo boskie.. Krół Kreon zakazał pogrzebania zwłok Polinejkesa - brata Antygony.. Celem tej pracy jest rozważenie, kto miał rację: Kreon czy Antygona.. 3,071 wizyt.. Sformułuj własne stanowisko i rozważ je w formie rozprawki.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa..

"Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?

- rozprawka +4 głosów.. Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., ?Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Moim zdaniem racja leży po obu stronach.. Jego żona i syn zabili się.. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Spór ten później przerodzi się w prawdziwą walkę i zakończy się tragedią.. cirrus 69 pkt.. 82% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. Przedstawia on konflikt tragiczny, w którym protagonistami są Antygona, córka Edypa i król Teb, Kreon.. W starożytnej tragedii jest to element, który stanowi istotę akcji dramatu.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Ponieważ podobnie jak bohaterowie muszę dokonać wyboru pomiędzy dwiema równorzędnymi racjami.. Kreon, jest królem Teb.Władzę objął po śmierci Polinejkesa i Eteoklesa, braci Antygony.88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. pozwole sobie przytoczyc kilka argumentow i kontargumentow aby rozczygnać ten problem.. Ciężko jednoznacznie opowiedzieć się po jednaj ze stron.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Konflikt pomiedzy dwiema postaciami wyniknal gdyż Kreon nie pozwolil na godny i z szacunkiem pochowek brata Antygony, potraktowal go jako zdrajce.Kto miał rację: Kreon czy Antygona?. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada .Ta decyzja obróciła się przeciwko niemu, ponieważ Tebańczycy stali po stronie dziewczyny.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Kreon czy Antygona?. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. literaturze mickiewicza opis opowiadanie piszemy plan podstawie polsce polski poprawny porównawcza powiesci recenzja rozdział rozprawka si .Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod : Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie.Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. Zarzewiem tego konfliktu stał się zakaz wydany przez władcę.. Utwór ten miał zapewne na celu zaprotestowanie przeciwko temu, przeciwko ludziom myślących i zachowującym się jak Kreon, przeciwko tyranom.Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. ,,Antygona" została napisana przez Sofoklesa w czasach, gdy w Grecji panował ustrój despotyczny.. Boskie prawo nakazuje pochować zmarłego, aby mógł przejść do.Kto miał rację?. Wybiera modlitwę o przebaczenie i pozostaje wierna nakazowi władcy.. Po czyjej stronie leży słuszność..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt